RSS
piątek, 09 marca 2018
Weekend kobiet

Wczoraj było jedno z moich ulubionych świąt, czyli Dzień Kobiet. Mam śliczne, białe tulipany, byłam na typowo kobiecych zakupach (czyt. fatałaszkowych), a w Empiku czeka paczka z jeszcze jednym prezentem:

Przedłużam więc sobie świętowanie na cały weekend. Pierwsze wiosenne promyki słońca są dodatkową frajdą.
Cieszę się z góry z powodu książki o ks. Kaczkowskim, bo ten człowiek w realny sposób wpłynął na moje życie, pomagając mi oswoić się z pewnymi trudnymi, tzw. ostatecznymi sprawami.
Wczoraj, gdy wracałam z pracy z radością patrzyłam na kobiety z bukietami. Było coś naprawdę pięknego w tym dniu. Wracałam ostatnim autobusem, często widuję te same zmęczone panie wracające z pracy. Wczoraj miały dodatkowy błysk w oku i to jest fajne. Lubię to. Sama kupiłam maseczki dla siebie i koleżanek, żebyśmy miały tego wieczoru namiastkę SPA i odrobinkę dodatkowej frajdy. ;)
W ramach planowania wiosny, wybieram się jutro po bilety na koncerty Smolika
(w kwietniu) i Korteza (w maju). Dobrze na mnie działa, gdy mam w perspektywie coś tak atrakcyjnego. ;) Pomaga mi to w pozytywnym odbieraniu codziennych spraw, zwłaszcza tych najmniej przyjemnych. W końcu, jak mawiał ksiądz Jan Kaczkowski - "życie na pełnej petardzie" to jest to!

sobota, 03 marca 2018
Weekendowy rytuał

Jednym z moich ulubionych weekendowych rytuałów jest wyjście do kina.
W tym tygodniu, byłam na filmie brutalnym (dwa razy musiałam odwrócić wzrok),
ale jednocześnie bardzo dobrym (w ramach swojego gatunku). Szczególnie spodobała mi się rola Katarzyny Warnke.
Już dla niej samej warto było w mroźny wieczór pójść do kina.
Jedna z koleżanek zainspirowała mnie, by zainteresować się zniżkową kartą miejską i dzięki takiej karcie bilet do kina kosztował mnie jedynie 14zł.
Ponieważ, co widać nawet na moim skromnym blogu, lubię oglądać filmy - z tej zniżki będę korzystać regularnie.
Warto mieć oczy szeroko otwarte, bo ostatnimi czasy jest całkiem sporo różnych akcji ułatwiających kontakt z kulturą.
Znajomy maturzysta opowiedział mi o darmowych wyjazdach do filharmonii organizowanych dla młodzieży (w ramach których finansowano nawet przejazd do innego miasta). Bardzo mnie cieszy każda taka inicjatywa i upewnia, że całkiem sporo szans jest wokół nas. Trzeba je tylko dostrzec i zechcieć z nich skorzystać... ;)

11:59, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 lutego 2018
Zawsze to coś!

Widziałam dziś świetny film. Matka zgwałconej i zamordowanej dziewczyny, wynajmuje trzy tablice reklamowe pod miastem i zadaje na nich nurtujące ją pytania, dotyczące śledztwa w sprawie zabójstwa córki. To "elektryzuje" małomiasteczkową społeczność. Rozpoczyna się brutalna walka o wyjaśnienie okoliczności zbrodni.
Film zrobił na mnie duże wrażenie. Na długo zapamiętam też padające w nim słowa: "Przywróciłeś mi nadzieję. Na jeden dzień. Zawsze to coś!".

Tagi: film
20:30, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 lutego 2018
Jedna noc, dwa dni...

Miałam wielkie szczęście  - spędziłam noc i dwa dni w zimowym Sopocie.
W tym czasie, robiłam wiele rzeczy, które lubię - spacerowałam po molo i plaży, spotkałam się ze Skrzatką w fajnej kawiarni, jadłam obiady w barze "Bursztyn", robiłam zakupy we "Flying Tiger", czytałam, obejrzałam film "Tamte dni, tamte noce"...
Wybrałam się nawet do Muzeum Sopotu na wystawę fotograficzną pt. "Ludzie". Oniemiałam na widok miejsca do czytania, przygotowanego w ramach wystawy - wielkie okno z którego można patrzeć na morze i plażę. Wystawa przedstawia portrety ludzi zmagających się z problemem bezdomności. Przeczytałam artykuł udostępniony zwiedzającym i znalazłam w nim ważną myśl. Do tej pory, często spotykałam się ze stwierdzeniem, że pomagając ludziom "trzeba dawać wędkę,
a nie rybę". A tymczasem - prawdziwa pomoc nie sprowadza się, ani do dawania ryb, ani wędek, a raczej do wyrabiania "mentalności rybaka"... Bardzo spodobało mi się to stwierdzenie. Byłam pod wrażeniem, jak wiele wrażeń może dać człowiekowi wystawa w muzeum - w dodatku bezpłatna...
Wróciłam z pięknymi wspomnieniami, dwiema nowymi książkami i aż trzema nowymi naszyjnikami. ;) Dwa wisiory ceramiczne dostałam w prezencie od Skrzatki, a do tego kupiłam sobie bursztynową wiewiórkę na rzemyku. ;) Będą mi teraz przypominać te fajne chwile.

Tagi: sopot
20:34, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 lutego 2018
Zapach poniedziałku

Podobnie, jak kawa - lubię zapach poniedziałków - tych, które nie są związane
z powrotem do pracy po niedzieli. Czyli np. w czasie ferii. ;) Mają w sobie wyjątkowy urok, są odczarowane.
Dziś kolejny raz czytałam "Dziennik we dwoje" Jadwigi Stańczakowej. Kiedyś już pisałam o tej pięknie wydanej książce. Lubię do niej wracać i wciąż zachwyca mnie sposób utrwalenia w tym dzienniku codzienności. Autorka czytając własne zapiski doszła do wniosku, że żadne życie nie jest nudne, nawet jej własne.
Czasem zastanawiam się, jaki sens ma pisanie bloga - nie zmierzającego do komercjalizacji, będącego zbiorem luźnych refleksji, wrzucanych od czasu do czasu, gdy najdzie mnie ochota, gdy mam czas... Póki co, odpowiedzią jest właśnie ta myśl - moje własne zapiski przypominają mi, że życie nie jest nudne. Nigdy nie wiadomo, kiedy człowiekowi będzie przydatne takie przypomnienie...

18:44, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 lutego 2018
Jeśli plan A nie wypali...

Wczoraj, w ramach Kina na Obcasach, obejrzałam film "Plan B" - bardzo na niego czekałam ze względu na wielką sympatię dla Marcina Dorocińskiego. Moją ukochaną aktorką grającą w tym filmie jest jednak suczka Kotlet i to ona tym razem skradła moje serce. ;)
Scena "rozmowy" z Mirkiem, przy wspólnym posiłku - pozostanie w mojej pamięci na długo. Film jest ciekawy, chociaż wbrew pozorom nie "słodko - walentynkowy", wręcz przeciwnie. Osobiście wolałabym, aby zmniejszono ilość historii opowiadanych w filmie, na rzecz ich pogłębionego przedstawienia, ale nie można mieć wszystkiego... ;)
Ponieważ seanse Kina na Obcasach, wiążą się z dodatkowymi atrakcjami - wygrałam w konkursie książkę i dwa bilety do kina. ;)
Dziś w sklepie drugiej szansy, kupiłam sobie trzy książki w języku angielskim (każda po 2 zł) i ceramiczne kubki w kolorach zimowej plaży w Sopocie (po 4 zł).
Jeśli mój plan A wypali - przyszły weekend spędzę na plaży i na molo. A jeśli nie? To wdrożę plan B, lub C itd...

14:15, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 stycznia 2018
I już wiem, że zapłacę...

Należę do szczęściarzy, którzy mają ferie. Na dobry początek, tych cudownych dni - wybrałam się do kina na "Podatek od miłości". Był to dobry wybór na wieczór
z koleżanką. Zrelaksowałyśmy się. Film jest sympatyczny, może nie aż tak śmieszny, jak tego zwykle się spodziewam po komediach, ale nie jest banalny,
jak większość komedii romantycznych. Po filmie odwiedziłam mój ulubiony sklep Flying Tiger, gdzie nabyłam uchwyt na szczoteczkę do zębów z superbohaterem. ;) Grunt to mieć wsparcie  -  każdego poranka.
Mam taki rytuał, że po kinie, zwykle idę na dobrą kawę i coś słodkiego. Tym razem, była to tarta z bitą śmietaną i borówkami. Po tak spędzonym wieczorze - patrzy się na świat łaskawszym okiem, nawet, gdy zamiast wymarzonego śniegu, zacina deszcz. ;)

Tagi: film
12:29, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 stycznia 2018
Weekendowo, filmowo

Macie plany na weekend? Jeśli nie, polecam Wam wyjście do kina. Ja w tym tygodniu obejrzałam dwa filmy.

Na ten film wybierałam się ze względu na Pawła Domagałę - lubię komediowe role tego aktora. W tzw. międzyczasie, przeczytałam mega pozytywną recenzję na jednym z blogów, co jeszcze bardziej rozbudziło moją ciekawość. Muszę przyznać, że dawno tak się nie śmiałam na polskiej komedii. W filmie w bardzo fajny sposób pokazano prowincję. To miła odskocznia, po wielu, wielu filmach, których bohaterowie mieszkają w apartamentach i pracują w korporacjach. Poza tym, porusza dość istotna kwestię - jak pozostać sobą, szukając kompromisu "między koniecznością, a wiochą". ;) Spędziłam naprawdę fajnie czas w kinie, a gdy wyszłam, okazało się, że cały świat jest już biały, co było dla mnie dodatkową atrakcją wieczoru, bo lubię śnieg. ;)
Drugi film, zniechęcał mnie tytułem - a niesłusznie.

Po plakacie spodziewałam się, że to kolejny banalny film o miłości. Koleżanka z pracy powiedziała mi, że film podobał się nawet jej mężowi, który poszedł do kina w ramach poświęcenia się dla dobra żony. ;) To mnie zaintrygowało. Obejrzałam i nie żałuję. Bardzo dobry, inspirujący do zastanowienia film, z elementami czarnego humoru... ;)
Uważam się za osobę dość aktywną kulturalnie (jak na swój przedział wiekowy),
a już na pewno, systematycznie chodzę do kina. Odkąd zmieniłam pracę, mam wokół siebie więcej osób również aktywnych, część znacznie bardziej i to mnie inspiruje. Widzę, jak koleżanka mająca troje małych dzieci, załatwia sobie zmianę dyżuru i nianię, aby pojechać do Warszawy do teatru, słyszę potem jej zachwyt spektaklem. I wiem, że warto dbać o czas i wykorzystywać okazję na takie akcje.
Sama z utęsknieniem czekam na luty, bo wtedy będzie miał premierę film "Plan B.", a gra w nim Marcin Dorociński - więc sami rozumiecie. ;)

Tagi: film
12:36, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 stycznia 2018
Mniej

Moje słowo - klucz na ten rok to "mniej". Częściowo pod wpływem tej książki:

Przeczytałam ją jakiś czas temu i wciąż, od czasu do czasu, do niej powracam. Wbrew pozorom - w moim przypadku, nie chodzi o minimalizm. Nie jest to w moim stylu i nie do końca jestem przekonana do tego trendu. Myślę, że wszelkie skrajności są niebezpieczne - zarówno zakupoholizm, jak i mega koncentracja
na nie sięganiu do portfela.
W opisanym w książce eksperymencie z ograniczeniem kupowania, najbardziej spodobało mi się skupienie uwagi na zasobach - posiadanych rzeczach
i szansach. I jak najpełniejszym wykorzystaniu tego, co jest. I do tego, ma mnie inspirować moje słowo klucz. Chcę przyjrzeć się wszystkiemu, co mam w zasięgu ręki, ale i w zasięgu możliwości. I jak najpełniej to wykorzystać.

17:24, kardamonowa
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 grudnia 2017
Eukaliptusowo i limonkowo

Koniec roku upływa mi w błogim nastroju, a wokół pachnie eukaliptusowo
i limonkowo za sprawą zapachowej świecy z TK MAXa. Mam przerwę świąteczną. To wspaniały czas, gdy nie ma się żadnych szczególnych oczekiwań od wolnych dni - można się po prostu cieszyć ich zwykłością.
Czytam świetny kryminał - nastrój książki tak kontrastowo różni się od spokoju, który mam w tym tygodniu. Jestem już w połowie lektury i zagadka "kto zabił?" wciąż jest dla mnie nierozwiązana, więc ciekawość rośnie z każdą stroną.
Robię mały bilans 2017 roku, snuję plany na 2018...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 153