RSS
niedziela, 12 listopada 2017
Pilna potrzeba pilei...

Pilna potrzeba posiadania pilei - została zaspokojona. Mam i ja! ;)))))))) Od miesięcy, pilea jest modna, podobnie jak monstera. Tak się składa, że obie te rośliny były czymś powszechnym w czasach mojego dzieciństwa. Wzbudzają we mnie wspomnienia, tak, jak herbata pita w szklankach. ;) Dlatego, bardzo chciałam mieć pileę. I jak to zwykle bywa, im bardziej jej poszukiwałam, tym bardziej, nigdzie jej nie było. ;)))))))))) Ale w końcu mogę się cieszyć jej urokiem, skrytym w prostocie.
Jak mija Wam długi weekend? Nie udało mi się wyjechać, ale jestem zadowolona z małych przyjemności. Byłam na basenie w SPA, skorzystałam z masaży wodnych. Przeczytałam dwie wciągające książki (m.in. "Był sobie chłopczyk" Ewy Winnickiej). Wyspałam się. A za godzinę, wybieram się na "Listy do M":A od jutra, znów czekają mnie bardzo pracowite dni, ale kolejne listopadowe weekendy też będą dla mnie filmowe, bo na ekrany wchodzą: "Najlepszy" i "Cicha noc" - filmy, które muszę zobaczyć.

piątek, 03 listopada 2017
Poszukując jasności

Ostatnio, mam bardzo fajną sytuację jako czytelniczka - służbowo, zrobiłam duże zakupy książkowe i jeszcze przez ładnych parę tygodni, będę miała coś interesującego do czytania, na wyciągnięcie ręki i to bez konieczności wyciągania portfela. ;)
Bardzo na czasie, listopadowo, zaduszkowo, refleksyjnie - polecam Wam książkę Niny Riggs "Jasna godzina". Na zdjęciu - na tle mojego szala ze sklepu drugiej szansy. ;)
To piękna książka - pamiętnik kobiety chorej na raka piersi. Bardzo przypomina mi blogowanie Magdy Prokopowicz i Joanny Sałygi. Jest w tej książce potężna dawka inspiracji, aby "chwytać dzień!".
Listopad ze swoimi ciemnościami jest dość specyficznym miesiącem. Jasnymi punktami są - świetne warunki do czytania (długie wieczory!), kolorowe skarpetki, dużo okazji do zapalania świec.
We wtorek, wybieram się na koncert Kuby Badacha i bardzo, bardzo się cieszę perspektywą tego muzycznego wieczoru. Nie mogę się wręcz doczekać, bo wiem, że to będzie uczta duchowa.